علیرضا قربانی | سایت رسمی علیرضا قربانی

اخبار


پاکستان، نشان «صوفی» را به «علیرضا قربانی» اهدا کرد نگاشته شده در تاریخ: 1393-09-19

 

علیرضا قربانی با حضور در فستیوال موسیقی «صوفی» پاکستان، نشان این فستیوال را دریافت و در حاشیه این جشنواره از فیض علی فیض قوال شناخته شده این کشور برای حضور در ایران دعوت کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا قربانی که در فستیوال موسیقی صوفی کشور پاکستان شرکت کرده بود در دو شهر لاهور و اسلام آباد به اجرای برنامه پرداخت و نشان فستیوال صوفی را از رافی پیر برگزارکننده این فستیوال دریافت کرد.

این جشنواره موسیقی با حضور هنرمندانی از کشورهای لبنان، سوریه، ترکیه، چین، روسیه و هند برگزار شد و قربانی همراه با گروهی از نوازندگان ایرانی متشکل از سامان صمیمی کمانچه، میلاد محمدی تار و زکریا یوسفی سازهای کوبه ای اشعاری از مولانا را متناسب با فضای فستیوال اجرا کرد. قربانی در این جشنواره دو اجرای کنسرت در روزهای ۴ دسامبر مصادف با ۱۳ آذرماه در اسلام آباد و ۶ دسامبر مصادف با ۱۵ آذرماه در لاهور داشته است.

بخشی از قطعاتی که در این دو اجرا نواخته شده به صورت بداهه و بخشی دیگر به آهنگسازی سامان صمیمی بوده است .قربانی در حاشیه حضور در این جشنواره با فیض علی فیض قوال شناخته شده پاکستانی دیدار و این هنرمند را به ایران دعوت کرد.

همچنین در اجرای شهر لاهور استاندار ایالت پنجاب و محمد حسین بنی اسدی سرکنسولگری ایران در لاهور نیز حضور داشتند که بنی اسدی بعد از اجرای کنسرت با اهدای گل به قربانی از وی قدردانی کرد.

منبع: مهر (با تلخیص)

 

آرشیو

ثبت نام در خبر نامه سایتنظرسنجی

نظر شما دربارۀ قطعات موسیقیِ آلبوم « دخت پری وار» با صدای علیرضا قربانی و آهنگسازی مهیار علیزاده چیست؟
مشاهده نتایج

نظر شما دربارۀ قطعات موسیقیِ آلبوم « دخت پری وار» با صدای علیرضا قربانی و آهنگسازی مهیار علیزاده چیست؟

عالی

1147 ( 84.65% )

خوب

127 ( 9.37% )

متوسط

77 ( 5.68% )

کل آرا: 1355 عدد