علیرضا قربانی | سایت رسمی علیرضا قربانی

اخبار دنیای موسیقی


محمد معتمدی: مخاطبان موسیقی اصیل ایرانی از لذت شنیدن آن محروم مانده‌اند نگاشته شده در تاریخ: 1391-11-14

 

به گزارش خبرگزاری فارس، «محمد معتمدی» خواننده گروه موسیقی «ادیب» که در بیست‌ و هشتمین جشنواره موسیقی فجر به اجرای برنامه خواهد پرداخت، گفت: در سال‌های اخیر اجراهای موسیقی ایرانی در اکثر مواقع فاقد ظرافت‌ها و ویژگی‌های مهم این گونه از موسیقی بوده و گروه«ادیب» قصد دارد در جشنواره بیست و هشتم موسیقی فجر زیبایی‌های فراموش شده موسیقی ایرانی را به شنوندگان عرضه کند.

محمد معتمدی افزود: گروه ادیب در این دوره از جشنواره موسیقی فجر قصد دارد به اجرای موسیقی اصیل ایرانی بپردازد و طعم واقعی موسیقی ایرانی را به مخاطبان عرضه کند.

این خواننده جوان در ادامه یادآور شد: آنچه در سال‌های اخیر از سوی بسیاری با عنوان موسیقی ایرانی اجرا شده در اکثر مواقع فاقد ظرافت ها و ویژگی‌های مهم موسیقی اصیل ایرانی بوده و شنوندگان از لذت شنیدن این گونه موسیقی به معنای واقعی محروم مانده‌اند.

 

وی همچنین تصریح کرد: نام «ادیب» نیز که برای این گروه انتخاب شده گویای نگرشی خاص در عرصه آواز ایرانی است؛ زنده یاد ادیب از پرچم داران آواز ایرانی در مکتب اصفهان بود و ما با انتخاب این نام هم خواسته‌ایم ادای احترام به این خواننده بزرگ داشته باشیم و هم مشخص کرده باشیم چه گونه ای از موسیقی را قرار است اجرا کنیم.

 معتمدی گفت: گروه«ادیب» در جشنواره امسال برنامه‌ای را در بیات ترک و شور آماده کرده است که پیش از این در کنسرت تبریز آن را به روی صحنه برده است. قطعات این اجرا از ساخته های هادی آذر پیرا و بر اساس اشعار شعرایی چون مولانا و هوشنگ ابتهاج است و برنامه ما مبتنی بر ساز و آواز و بداهه نوازی و بداهه خوانی طراحی شده است.

این عضو گروه«ادیب» ادامه داد: اعضای این گروه به غیر از یک نفر، بقیه از دوستانی هستند که در گروه شیدا همراه با استاد «محمدرضا لطفی» به فعالیت پرداخته‌اند و از نظر اندیشه‌های هنری تا حدود بسیاری به یکدیگر نزدیک هستند.

وی تصریح کرد: در این اجرا احمد مستنبط (تنبک)، هادی آذر پیرا(تار و سه تار)، هوشنگ عبادی(نی)، محمدباقر زینالی(عود) و خود من به عنوان خواننده گروه«ادیب» را همراهی خواهیم کرد. برنامه ما نیز قرار است 26 بهمن در تالار وحدت به روی صحنه برود که امیدوارم مورد قبول مخاطبان قرار گیرد.

این خواننده جوان افزود: معمولا جشنواره هایی که با حمایت های دولتی در دنیا برگزار می ‌شود مخصوص گونه‌هایی از موسیقی است که از حمایت‌های بخش خصوصی برخوردار نیست. ما نیز انتظار داریم تنها جشنواره مهم موسیقی کشورمان با حمایت موسیقی اصیل ایرانی که مورد حمایت بخش خصوصی نیست، برگزار شود.

معتمدی ادامه داد: در بین جامعه موسیقی کشورمان نیز متاسفانه فردیت‌ها بر منافع این قشر هنری غلبه پیدا کرده است؛ امیدوارم جامعه موسیقی نیز به خاطر موسیقی و به خاطر اعتلای این هنر با نگرشی جدی تر به جشنواره موسیقی فجر نگاه کند تا خون تازه‌ای در رگ‌های جریان موسیقایی کشورمان تزریق شود.

گروه موسیقی ادیب به خوانندگی محمد معتمدی 26 بهمن ماه ساعت 21 در بخش جنبی بیست‌و هشتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر در تالار وحدت به روی صحنه می‌رود.

آرشیو

ثبت نام در خبر نامه سایتنظرسنجی

نظر شما دربارۀ قطعات موسیقیِ آلبوم « دخت پری وار» با صدای علیرضا قربانی و آهنگسازی مهیار علیزاده چیست؟
مشاهده نتایج

نظر شما دربارۀ قطعات موسیقیِ آلبوم « دخت پری وار» با صدای علیرضا قربانی و آهنگسازی مهیار علیزاده چیست؟

عالی

1147 ( 84.65% )

خوب

127 ( 9.37% )

متوسط

77 ( 5.68% )

کل آرا: 1355 عدد